Sídlíme u Plzně, spokojené klienty máme od Aše po Košice

Jsme česká firma, která si v době stále se navyšujících energií dala za cíl, snížit náklady za tyto energie použitím kvalitních a vhodných produktů.

Chci vědět víc

Jsme výhradní dovozce a spolehlivý partner

Kdekoliv bydlíte, tam můžeme být. A nově i na Slovensku.

Velkoobchod pro naše parnery

Návrhy na větrání, konzultace, školení, výhodné obchodní podmínky.

Maloobchod pro montáž svépomocí

Podpora při montáži svépomocí nebo s odborným dohledem.

Služby od A do Z

Bezplatný návrh řešení větrání, montáž, servis, instalace na klíč.

Kontaktní formulář

Necháme na Vašem rozhodnutí, zda vyplníte formulář nebo pošlete email na info@seventilation.cz.

Přiložte prosím projekt (půdorys, řez a pohledy) domu / bytu včetně výměr a popisu místností pro vypracování návrhu a cenové nabídky.  Pro zpracování návrhu a cenové nabídky vložte prosím půdorys a pohledy domu/bytu včetně výměr a popisu místností ve formátu pdf, gif, png nebo jpg.  Jan Filip

  Jan Filip

  – majitel společnosti

  Pod Nádražím 111, 331 01 Plasy u Plzně (Google Mapy)

  IČ: 61137511
  DIČ: CZ7212182054

  Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 13.10.1994. Evidenční
  číslo ŽL 340705-60621, č.J. 5/149/94, Živnostenský úřad Kralovice

  Zastoupení v regionech

  Jan Filip

  Plzeňský kraj

   

  +420 725 632 460

  info@seventilation.cz

  SVP solar s.r.o.

  Praha a Středočeský kraj

   

  ŠTROB s.r.o.

  Jihočeský kraj

  Ing. Milan Fořt

  Karlovarský kraj

  Miloslav Sedlák

  Olomoucký kraj

  SH Technology s.r.o.

  Pardubický kraj

  Viga sk s.r.o.

  Žilinský kraj – Slovensko

  Chcete s námi spolupracovat?

   

   

  Chci vědět víc

  Nejčastější dotazy

  Nenašli jste co jste hledali? Rádi Vám váš dotaz zodpovíme na mailu info@seventilation.cz nebo telefonu +420 725 632 460

  Servis a údržba větrací jednotky SEVi 160 je velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Stačí sejmout vnitřní kryt, ve kterém je uložen filtr (prachový, pylový nebo uhlíkový), a ten vyměnit za nový v doporučené frekvenci 1x za 3 měsíce. Dále doporučujeme jednou za půl roku vysunout větrací jednotku z potrubí, vyndat keramický výměník, vložit do myčky na nádobí nebo jen propláchnout pod teplou vodou, nechat oschnout a vrátit zpět. A máte hotovo.

  Při větrání otevřenými okny není přiváděn do interiéru pouze venkovní čerstvý vzduch, ale s ním všechny částice většího i drobnějšího charakteru. Tedy i pyly. V tomto ohledu může alergikům významně pomoci snížit množství pylů integrovaný filtr, kterým je každá větrací jednotka SEVi 160 vybavena. V období pylové sezóny je tak doporučováno vložit na místo standartě používaného prachového nebo uhlíkového filtru jemnější pylový filtr.

  Ve většině případů je rizikovost ostatních typů alergií podmíněna nedostatečnou výměnou vzduchu. Přivedení čistého a čerstvého venkovního vzduchu může snížit množství alergenů v bytech, a tak oddálit vznik alergických potíží a zlepšit i stav při astmatu. Systém řízeného větrání s rekuperací přivádí dostatek čerstvého vzduchu, snižuje vlhkost vzduchu, zamezuje tvorbě plísní, odvětrává oxid uhličitý, formaldehydy, látky, které se uvolňují z vybavení interiéru bytů (z nábytku, podlahovin, nátěrů), radon, ostatní plyny, aerosoly, nepříjemné zápachy, zbavuje prostor prachu a pylů.

  Obecně známé pravidlo je, že klasickým větráním okny se vyplýtvá 40 až 50 % draze vyrobeného tepla. Při využití rekuperace protopíme o polovinu méně. Konkrétně decentrální rekuperace SEVi 160 uspoří 17,2 kWh/m2/rok.

  Hlavní význam rekuperace však hledejte především z pohledu pozitivního vlivu na lidské zdraví a na dobrý stav konstrukce zdiva bez vlhkosti a plísní. Rekuperace zajišťuje přívod čerstvého vzduchu bez zbytečných ztrát tepla.

  Ne vždy je důvod vzniku plísní na zdi stejný. Někdy jím může být nedostatečná izolace a tepelné mosty ve zdivu, na kterém kondenzují páry vyprodukované provozem domácnosti. Jindy zase přemíra použití izolačních materiálů a zamezení přirozeného větrání.

  Rekuperace, větrání se zpětným získáváním tepla, ve většině případů pomůže zcela vyřešit nebo výrazně zlepšit problém navýšené vzdušné vlhkosti. Velkou výhodou je v tomto případě využití decentrální rekuperace SEVi 160 a to např. jen pro problémová místa, tzn. lokálně, nebo pro celý dům nebo byt jako celek.

  Systém má zanedbatelnou spotřebu elektrické energie, uspoří peníze za vytápění v porovnání s větráním okny, má velmi jednoduchý servis, který zvládne každý, a především jeho instalace je rychlá a nenáročná.

  Tento způsob řízeného větrání je nejčastěji využíván dvěma způsoby. V dnešní době je využívána centrální rekuperace nebo decentrální rekuperace.

  U centrální rekuperace proudí vzduch potrubím do rekuperační jednotky, ve které dochází k předávání tepla. Přes plochu výměníku je čerstvý venkovní vzduch ohříván teplem z odpadního vzduchu a dále distribuován potrubními rozvody do jednotlivých místností.

  U decentrální rekuperace (lokální rekuperace) je nejpoužívanější teplosměnný keramický Hi-tech výměník. Je uložený v obvodovém zdivu a vzduch jím prochází v určitém intervalu střídavě ven a dovnitř na základě inteligentní řídící jednotky. Tím dochází k jeho nahřívání a ochlazování. Větrací jednotky se zpravidla osazují v páru z důvodu zamezení podtlaku a přetlaku. Decentrální rekuperace nevyžaduje žádné potrubní rozvody v domě a v případě poruchy jedné větrací jednotky mohou větrat další jednotky.

  Výše dotace Nová zelená úsporám pro decentrální systém větrání se zpětným získáváním činí max. 75.000 Kč. Naše doporučení je spojit se s projektantem, který Vám připravuje projekt na dům.

  Pro podání žádosti je nutné splnit několik kritérií:

  • projekt na vzduchotechniku
  • instalace rekuperace, která je v seznamu zaregistrovaných výrobků s přiděleným SVT kódem v programu NZÚ
  • doložení dokladu o měření průvzdušnosti obálky stavby, tzv. blowerdoor testu
  • doklad o úhradě faktury

  Bližší informace naleznete v níže uvedeném odkazu.