Větrání s rekuperací pro dvoupodlažní rodinný dům

Na začátku rozhodnutí pro výběr systému větrání byla návštěva dnes již našeho zákazníka na výstavě For Arch v Praze. Už zde bylo při rozhovoru zřejmé, že nemá v oblibě dlouhé rozvody vzduchu a preferuje efektivní jednoduché větrání, které by si rád instaloval sám. Je obecně známo, že montáž svépomocí znamená velkou úsporu vstupních investic.

Po konzultaci nad projektovou dokumentací a výměně několika emailů bylo jasno. Dvoupodlažní dům s obytnou plochou 160 m2 budou větrat decentrální rekuperační jednotky SEVi 160, vzájemně propojené s řídící jednotkou pro zajištění maximálního komfortu.

Montáž větracích jednotek byla uskutečněna svépomocí, protože zákazník měl k dispozici partu výborných řemeslníků včetně elektrikáře. Majitel využil naší nabídky, že přijedeme na stavbu, přivezeme technologii a vysvětlíme postup montáže. Když jsme přijeli, seznámili jsme elektrikáře s elektrickým zapojením, doladili přesné umístění jednotek a prošli jednotlivé body montáže a případná úskalí, na co si dát pozor. (Mimochodem se jedná o často využívané řešení montáže ze strany zákazníků, kteří díky „asistované montáži“ mají maximální jistotu, že instalace proběhne správně).

Obytné místnosti rodinného domu jsou větrány celkově šesti standardními rekuperačními jednotkami SEVi 160, pro koupelny jsme doporučili rekuperační jednotku SEVi 160 Duo. Nebylo zapotřebí instalovat větrací jednotky Plus s protihlukovou výplní, protože dům se nachází na klidném místě. Výbornou volbou byla řídící jednotka SEC Touch s barevným 3,5“ dotykovým displejem. Ta umožňuje zónové větrání (jinou intenzitou může být větrán např. obývací pokoj nebo ložnice) a naprogramování pro jednotlivá časová pásma a dny v týdnu.

Když se ohlédneme za touto realizací, musíme ocenit výborný přístup našeho váženého zákazníka a především řemeslníků, díky kterým se dílo podařilo. Děkujeme.