Nové větrání koupelny, WC nebo technické místnosti

Poté co zaizolujeme dům a vyměníme okna, někdy získáme nepříjemnou přidanou hodnotu a tou je vlhkost a plíseň. Neznamená to samozřejmě, že máme dál topit pánubohu do oken, jen je dobré v tom případě ještě pořídit rekuperaci vzduchu.

Koupelna je obecně nejproblematičtější místost v domě z pohledu vlhkosti. Po vysprchování dochází k vysrážení teplých par na chladnějším okně, po skle stékají kapky vody, v rozích jsou viditelné malé skvrny plísně.

Větráním se zbavíte problémy s vlhkostí. Máme pro Vás novou decentrální rekuperační jednotku SEVi 160DUO Mini pro menší prostory, která spolehlivě vyřeší větrání.

SEVi 160DUO Mini je jedna z nejmenších decentrálních systémů pro větrání se zpětným ziskem tepla. Zajišťuje současně přívod i odvod vzduchu. To umožňuje ventilaci místnosti s rekuperací s využitím pouze jedné jednotky. SEVi 160DUO Mini je schválena podle německé normy DIBt-Zulassung Nr. Z-51.3-401.

Decentrální jednotka s rekuperací, SEVi 160DUO Mini, je uložena v potrubí (Ø = 160 mm) z PPs (Polypropylen), který má vyšší požární odolnost. Instalace je možná do nemovitostí s různou šířkou zdiva a to od 200 mm. Vlastní větrací jednotka je uložena v pouzdru z expandovaného polypropylenu (EPP). Tento materiál má výborné zvukově tlumící a tepelně izolační vlastnosti.

Ve vnitřním krytu jsou umístěny v EPP tiché obousměrné vysoce výkonné ventilátory německého výrobce EBM Papst. Jako výměníky tepla jsou použity 2 Hi-Tech keramické výměníky (specifická tepelná kapacita 877 J/kgK). Venkovní kryt jednotky je speciálně konstruován tak, aby sloužil jako ochrana proti větru, aby zabránil vniknutí vody do větracího systému a současně zamezil zpětnému nasávání vyfouknutého odpadního vzduchu zpět do interiéru. Jednotka je vybavena dvěma prachovými filtry. Výměna filtrů je velmi jednoduchá, proveditelná v několika úkonech a není k ní zapotřebí žádné nářadí.