Rekuperace do dřevostavby

Každý byt či dům vyžaduje kvalitní větrání. V případě dřevostaveb je však výběr vhodné vzduchotechniky kvůli dispozicím objektu omezen.

Jaká je tedy vhodná rekuperace do dřevostavby?

Pro větrání domů můžeme využít buď centrální nebo decentrální rekuperaci. Dřevostavba se však od klasických cihlových či panelových domů v řadě ohledů liší. Na to při výběru rekuperace nesmíme zapomenout. V dnešní době je vše směřováno k úsporám. A přestože dřevostavby svým obyvatelům nabízejí útulné bydlení, je v nich každý čtvereční metr dobře využitý. Šetří se s místem již ve fázi projektování domu, aby se stavební náklady investora snížily na minimum. Proto se v rámci dřevostaveb setkáváme zpravidla s menšími stavbami, užšími stěnami a příčkami a s nižšími stropy.

Pro takto specifickou stavbu z důvodu místa není centrální rekuperace tou nejlepší volbou. Větrací jednotka je velmi objemná. V dřevostavbách mnohdy nenajdeme technickou místnost ani jiný potřebný prostor pro větrací jednotku, ani pro rozvody vzduchu, rozdělovače, tlumiče a další potřebné součásti větracího systému.

 

Rekuperace do dřevostavby

rozvody rekuperace

 

Praxe ukazuje, že na rozdíl od centrální rekuperace nezabírají decentrální rekuperační jednotky žádné další místo. Větrací jednotky do dřevostaveb jsou uloženy v potrubí, které je usazené do obvodové stěny. Napojení rekuperace na řídící jednotku je řešeno pouze slabým kabelovým rozvodem na bezpečném 12 V napětí. V případě dřevostaveb tak představuje decentrální rekuperace elegantnější a levnější řešení. Jednotky jsou nenápadné, tiché a jejich údržba je jednoduchá.

 

 

Firmy, které se zabývají výstavbou dřevostaveb, často volí pro řízené větrání kvalitní decentrální větrací jednotky německého výrobce SEVentilation. Rekuperační jednotky SEVi 160 svým příjemným designem neruší ani v interiéru, ani na fasádě domu. Při instalaci jednotky SEVi 160 můžete navíc čerpat dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Rekuperační jednotky SEVi 160 jsou vhodné nejen do dřevostaveb, ale i do všech domů a bytů, které se potýkají s nedostatkem místa.

Více informací o větracích jednotkách SEVi 160 se dozvíte na produktových stránkách.